PAZNOKCIE NA ANDRZEJKI – CO KRÓLUJE W 2019?
20 listopada 2019
PAKIETY IBX – WYJĄTKOWA OKAZJA!
8 stycznia 2020
Pokaż wszystkie

CZY SPANIE W SKARPETKACH JEST ZDROWE?

Zima jest czasem kiedy z przyjemnością „docieplamy” się z każdej strony. Gdy kładziemy się spać popijamy herbatę w łóżku, otulamy się kocem i… ubieramy ciepłe skarpetki do snu! Ale czy spanie w skarpetkach jest zdrowe? Przeanalizujmy! 🙂

 

Jakie są zalety spania w skarpetkach?

Dużą zaletą jest to, że spanie pozwala zapobiec wahaniom temperatury, które utrudniają zasypianie i pogarszają jakość snu. Sen to gwarancja dobrej pamięci, sprawności intelektualnej, a także zdrowego wyglądu. Możemy to osiągnąć poprzez odpowiednią temperaturę Naszego ciała.

Badania opublikowane w International Weekly Journal of Science wykazały, że ludzie, którzy noszą skarpetki, zasypiają 15 minut wcześniej niż ludzie, którzy nie zakładają ich na noc. Kiedy stopy są ciepłe, a organizm czuje się przytulnie, naczynia krwionośne się rozszerzają, a do mózgu wysyłany jest sygnał, że jesteś zmęczony i gotowy do spania. Badania wykazały również, że osoby które kładą się spać w skarpetkach, doświadczają mniej uderzeń gorąca i problemów ze skurczami nóg.

 

Pamiętaj, że również ważnym tematem  jest pozbywanie się martwego naskórka. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie profesjonalnego pedicure lub pół pedicure.

Jak przebiega zabieg pedicure?
– rozpoczynamy od kąpieli dobranej do potrzeb Twoich stóp
– kolejnym krokiem jest peeling
– następnie wykonujemy opracowanie stóp za pomocą frezarki oraz pielęgnacje paznokci i skórek
– zabieg kończymy nawilżającym masażem.

Wspomaganie higieny i leczenie schorzeń nie jest jedyną zaletą tego zabiegu! Jakie plusy niesie ze sobą pedicure wykonywany w Naszym Studiu?
– Najwyższa jakość usług, naturalne kosmetyki do pielęgnacji, przyjemna atmosfera, komfortowe fotele i piękne wnętrze. 🙂

Rezerwacja