CAŁA PRAWDA O IBX – STUDIO PAZNOKCI TŁUMACZY
12 listopada 2019
POZNAJ NAS BLIŻEJ… KAMILA – ZAŁOŻYCIELKA STUDIA PAZNOKCI
15 listopada 2019
Pokaż wszystkie

PROBLEMY ZE STOPAMI – CZĘŚĆ I

Ten miesiąc szczególnie poświęcamy naszym STOPOM! Często traktujemy je po macoszemu, a to właśnie one prowadzą nas przez życie. 🙂
Dzisiaj przyjrzymy się problemom ze stopami. Nie ukrywamy ich, chcemy pomóc je zwalczyć!

TWARDA SKÓRA

1. Jak wygląda twarda skóra?
Miejsca, gdzie skóra jest stwardniała mają zazwyczaj żółte zabarwienie i owalny kształt, są większe niż odciski, a na ich powierzchni można zaobserwować krzyżujące się pęknięcia.

2. Jak zwalczamy twardą skórę?
Najlepszą praktyką jest usuwanie obszarów stwardniałego naskórka za pomocą frezarki. Możesz być pewna, że nasze Stylistki zrobią to dokładnie i delikatnie!

POPĘKANE PIĘTY

1. Jak wyglądają popękane pięty?
Występują szczeliny i rozpadliny na piętach. Podczas chodzenia i stania, gdy na piętach spoczywa cały ciężar ciała, skóra powinna się lekko rozciągać. Jeżeli jest to niemożliwe z powodu przesuszenia i braku elastyczności naskórka, skóra pęka.

2. Jak zwalczamy popękane pięty?
Bardzo ważne jest ścieranie naskórka (najlepiej za pomocą frezarki) oraz nawilżające kremy z dużą zawartością mocznika.

PĘCHERZE

1. Jak wyglądają pęcherze?
Między skórą a znajdującą się pod nią tkanką formuje się mały woreczek, który szybko wypełnia się płynem i tworzy pęcherz. Pęcherze na stopach mają na celu złagodzenie urazu. Pęcherze na stopach powstają w wyniku chodzenia w nieodpowiednim obuwiu, a także długotrwałego wysiłku fizycznego, głównie marszu i biegu.

2. Jak zwalczamy pęcherze?
Ważna jest izolacja pęcherza od szkodliwych czynników. Aby bąble na stopach nie stały się przewlekłym problemem i przyczyną poważniejszych problemów zdrowotnych, muszą być szczelnie opatrzone i zakryte aż do pełnego wygojenia.

 

Pamiętaj, że problemy ze skórą stóp mogą dotknąć każdego! Nie musisz się tego wstydzić podczas zabiegu, nasze stylistki podejdą do Twojego problemu profesjonalnie i intymnie! 🙂
Studio Paznokci

Rezerwacja