Trendy – Nieśmiertelna Czerwień
21 października 2019
PIĘKNE I MIĘKKIE STOPY? – CZAS NA JESIENNY PEDICURE!
5 listopada 2019
Pokaż wszystkie

ZIELONA BAKTERIA – STUDIO PAZNOKCI TŁUMACZY

Przychodzimy do Was z tematem z którym spotykamy się w naszym Studiu – mowa o zielonej bakterii na paznokciach. Brzmi niepokojąco? Chcemy Cię uspokoić, wytłumaczyć na czym dokładnie polega problem oraz jak sobie z nim poradzić. Zacznijmy od początku…

Czym jest zielona bakteria?
To tlenowa bakteria, która w przypadku zakażenia płytek paznokciowych powoduje ich zielone zabarwienie.

Jak może dojść do zakażenia?
Czynnikami predysponującymi do zakażenia jest częste moczenie rąk, powtarzane urazy płytek paznokciowych, nieprawidłowa pielęgnacja paznokci, napowietrzenie się stylizacji hybrydowej lub żelowej, czy przyklejanie stylizacji klejem w przypadku rozwarstwienia.

Czy zielona bakteria jest niebezpieczna?
W przypadku gdy zakażenie jest delikatne, można samodzielnie „pozbyć” się problemu. W przypadku silniejszej infekcji, należy udać się do podologa lub dermatologa.

Jakie czynności wykonują stylistki w wypadku zielonej bakterii?
W przypadku gdy zakażenie jest niewielkie, w celu usunięcia zielonego miejsca z płytki paznokciowej stylistka spiłowuje żel, następnie chorobowy nalot delikatnie usuwa drobnoziarnistym pilnikiem.

Jeśli uda się usunąć zielonkawy nalot można nałożyć stylizację. Na problematyczne miejsce należy zastosować odtłuszczacz (Cleaner), a następnie primer kwasowy aby dobrze zakwasić to miejsce zapobiegając w ten sposób dalszemu rozwojowi bakterii. Działanie letalne primera kwasowego powoduje zamieranie pałeczek tej bakterii.

Natomiast jeśli zakażenie jest bardzo mocne, stylistka nie może wykonać stylizacji – w takim przypadku Klientka powinna zgłosić się do lekarza, który zapewni jej odpowiednią opiekę medyczną.

Drogie Panie! Pamiętajcie, że jesteśmy tutaj dla Was. Wasze zdrowie i dobre samopoczucie jest dla Nas najważniejsze. W przypadku zakażenia zieloną bakterią zadbamy abyście czuły się komfortowo, rozwiejemy wszelkie obawy i pomożemy usunąć problem.

Dbamy o Was kompleksowo i naturalnie,
Studio Paznokci

Rezerwacja