Trendy – Nude dobre na wszystko!
16 września 2019
Dzień Kawy
30 września 2019
Pokaż wszystkie

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Ostatnio pisałyśmy o zaletach manicure hybrydowego. Jednak wiele Pań zastanawia się czy długotrwałe wykonywanie takiego zabiegu, jest bezpieczne dla ich zdrowia.
W dzisiejszym wpisie chcemy uświadomić co tak naprawdę niszczy płytkę paznokcia.

Czego powinnyśmy się wystrzegać? Przede wszystkim lakierów, które zawierają w sobie rozpuszczalniki i toksyczne składniki (na przykład toulen, parabeny). Produkty z takim składem nie tylko wysuszają płytkę, ale również mogą wywołać reakcję uczuleniową.

Kolejnym niebezpieczeństwem jest „przenoszenie” stylizacji. Zdecydowanie nie powinnyśmy nosić manicure hybrydowego dłużej niż 14 dni. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób możemy osłabić paznokcie lub doprowadzić do ich zwapnienia (czyli pojawienia się białych plamek)

Najczęstszym błędem, który może mieć spore konsekwencje (łamliwość płytki, przesuszenie) jest nieumiejętne zdejmowanie lakieru hybrydowego poprzez zrywanie, nadrywanie, podważanie lakieru.

Oczywiście każda płytka paznokcia jest inna, ale prawidłowo wykonany manicure z wykorzystaniem produktów pozbawionych szkodliwych substancji i odpowiednie zdjęcie stylizacji nie naruszy kondycji paznokci. 🙂

Rezerwacja